Kalendář akcí

Velikonoce na zámku

19. 4. - 22. 4. 2019 | Státní zámek Valtice

Každý den a to včetně Velikonočního pondělí bude otevřený hlavní prohlídkový okruh, prohlídky budou od 9:00 hod, každých 30 minut a poslední prohlídka začne v 16:00 hod.  Podrobnější program je na webových stránkách zámku.

Velikonoční otevřené sklepy

20. 4. 2019 | Cech valtických vinařů, Valtice

Putování za vínem po vybraných sklepech a vinotékách v hlavním městě vína. Degustace a nákup vín přímo u vinaře/vinařství, ochutnávka specialit k vínu, doprovodný program na jednotlivých zastávkách. Mimo okruh této akce možnost samostatně placených prohlídek Zámeckého sklepa A.D. 1430 a Křížového sklepa a chrámu vína pod Vinařskou stodolou ve vinařství CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice.

 

Velikonoční večery s cimbálkou ve Valtickém Podzemí

20. 4. a 21. 4. 2019 | od 20-ti hodin | Valtické Podzemí, Vinařská 34, Valtice

Velikonoční večery a podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900m. Vína LVA, cimbálová muzika, speciality VP. Program na webu. 

52. VALTICKÉ VINNÉ TRHY

10. a 11. května 201 | výstavní areál valtického zámku

Novodobé Valtické vinné trhy, nejstarší celostátní soutěž vín s mezinárodní účastí v ČR, navazují na více než stopadesátiletou historii vinných trhů ve Valticích. Na 150 vinařských firem a společností přiveze každoročně do soutěže téměř tisícovku vín. Hodnocení vín provádí profesionální degustátoři.

Slavnostní otevření Bylinkové zahrady

11. 5. 2019 | začátek od 11:00, délka 7 hodin | Bylinková zahrada Lu & Tiree Chmelar, zámecký park, , Valtice

Komentované prohlídky zahrady, přednášky o bylinkách, ochutnávka bylinkových nápojů, živá hudby, prodejsazenic léčivých rostlin a suvenýrů.

Letní slavnosti vína a jídla

1. 6. 2019 | areál CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice a.s., Vinařská 407, Valtice

Ochutnávka mladých vín, růžových vín a sektů, kulturní program - vystoupení místních dětských spolků a kapel, tombola se skvělými cenami, zábavný soutěžní program pro děti, moravské kulinářské speciality a další dobroty. Prohlídky historického Křížového sklepa a chrámu vína pod Vinařskou stodolou.

Hudba na kole - 5. ročník

15. 6. 2019 | začátek od 10:00, délka 7 hodin | Lednicko-valtický areál a dolnorakouský Weinviertel (Valtice, Lednice, Hlohovec, Sedlec, Podivín, Mikulov, Břeclav, Schrattenberg, Herrnbaumgarten, Poysdorf, Valtice

Přijeďte na kole a vychutnejte si hudbu různých žánrů od klasiky přes jazz a crossover až po lidovou hudbu na jednotlivých hudebních zastávkách v krásných místech jižní Moravy a Dolního Rakouska. Umělce vybraly přední hudební instituce Jihomoravského kraje a Dolnorakouského kraje. Připravte si svoji trasu, ať již podle atraktivity koncertních destinací, oblíbenosti hudebního žánru nebo svých fyzických schopností.

S vínem pěšky i na kole

22. 6. 2019 | Start u Zámku Valtice, Valtice

Přijeďte si udělat cyklo či pěší výlet po krásách Lednicko-valtického areálu a to vše s chutí skvělých moravských vín CHÂTEAU VALTICE. Prohlídka vinic pěšky i na kole, očima vinaře a ústy milovníka vína. Ochutnávka vín ve vinici, soutěže.

Noc otevřených sklepů

22. 6. 2019 | začátek od 20:00, délka 12 hodin | Valtické Podzemí, Vinařská 34, Valtice

 Jediný celonoční vinařský mejdan na Moravě! Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 m. Vína LVA, vybrané pokrmy a speciality VP. Cimbálová muzika, vinařská diskotéka. Východ slunce se sabráží sektu na Kolonádě. Ranní procházka rozkvetlými vinohrady, vinařská vyprošťovací snídaně. Program na webu. Rezervace předem nutná. 

Mezinárodní letní škola staré hudby Valtice - 31. ročník

6. 7. - 14. 7. 2019 | Město Valtice, Valtice

Interpretační kurzy pro hudebníky, zpěváky a tanečníky.

Vinařské MERUŇKOVÉ SLAVNOSTI a Předhodové zpívání 2019

27. 7. 2019 | náměstí Svobody, Valtice

Víno a meruňky v hlavní roli ve spojení s tradičním folklórem Podluží. Místní vinaři spojují místní plodiny – víno s meruňkami. Valtická krojovaná společnost doprovází meruňky celodenním programem se spousty domácích i zahraničních „přespolních“ krojovaných. Více jak dvě stovky krojovaných vytvoří jedinečnou atmosféru při prožívání vína a meruněk na slano, na sladko, pečené, smažené, ve zmrzlině, v koktejlech a mnohých jiných možných podobách této tradičně místní plodiny. Právě réva a meruňky jsou plodinou vhodnou pro pěstování v nejteplejší oblasti naší země.

navinici.cz na Facebooku
TOP