Kalendář akcí

Fašank ve Valtickém Podzemí

22.2.2020

 Popis: Valtické Podzemí je součástí tradičního Valtického fašanku s pochůzkou a se zastaveními. Masopustní
a zabíjačkové speciality, vína LVA. Hudební program (cimbálová muzika od 19 hod.)  a zážitková podzemní turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů

Vinařský fašank

22.2.2020 | Organizátor: Valtická krojovaná společnost

Tradiční lidová slavnost, obchůzka fašankového průvodu městem, návštěva hospodářů, pochovávání basy. Zábava pokračuje ve víceúčelové hale SViŠ na ul. Střelecká

21. ročník Valtického koštu

7.3.2020 | 10:00 | Místo konání: Státní zámek Valtice – Zimní jízdárna, Valtice

Popis akce : ochutnávka vín z Valtic a okolí a z rakouského příhraničí. Organizátor: Vinaři Valtice 2000

Velikonoční otevřené sklepy

11. 4. 2020 | Valtice - vybraní vinaři a vinařství

... putování za vínem po vybraných sklepech a vinotékách v hlavním městě vína. Degustace a nákup vín přímo u vinaře/vinařství, ochutnávka specialit k vínu, doprovodný program na jednotlivých zastávkách. Mimo okruh této akce možnost samostatně placených prohlídek Zámeckého sklepa A.D. 1430 a Křížového sklepa a chrámu vína pod Vinařskou stodolou ve vinařství CHATEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice.

Velikonoční večery s cimbálkou ve Valtickém Podzemí

11. a 12.4.2020 | 20:00 hod.

 Velikonoční večery a podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 m. Vína VP a LVA, cimbálová muzika, speciality VP.

Valtické vinné trhy

8. a 9.5.2020 | Místo konání: Státní zámek Valtice -Zimní jízdárna, Španělská konírna, předzámčí, Valtice

 Popis: VVT - Wimbledon mezi výstavami, jsou nejstarší a největší soutěží vín v ČR s mezinárodní účastí, navazují na více než stopadesátiletou historii vinných trhů ve Valticích. Okolo 150 vystavovatelů představí téměř tisícovku vín, která jsou ohodnocena uznávanými degustátory - nejlepšími ve svém oboru.

Slavnostní otevření Bylinkové zahrady - 10. výročí

9. 5. 2020 | 11:00 | Bylinková zahrada Lu & Tiree Chmelar, zámecký park, , Valtice

 Popis: komentované prohlídky zahrady, přednášky o bylinkách, ochutnávka bylinkových nápojů, výsadba "světelného kořene", živá hudba, prodej sazenic léčivých rostlin a suvenýrů.

Valtické Podzemí - Jarní večery s cimbálkou

9.5.2020 | 20:00 | Valtické Podzemí

 Popis: tradiční víkendové večery a podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 m. Vína VP a LVA, cimbálová muzika, speciality VP.

Letní slavnosti vína a jídla

30.5.2020 | CHÂTEAU VALTICE

 Popis: ochutnávka mladých vín, růžových vín a sektů, kulturní program - vystoupení místních dětských spolků a kapel, tombola se skvělými cenami, zábavný soutěžní program pro děti, moravské kulinářské speciality a další dobroty. Prohlídky historického Křížového sklepa a chrámu vína pod Vinařskou stodolou

Muzejní noc

4.6.2020 | Národní zemědělské muzeum Valtice

   večerní prohlídky stálých expozic a aktuálních výstav spojené se zábavným programem pro děti i dospělé. Součástí akce je tvořivá dílna.

25. ročník festivalu Concentus Moraviae

4.6.2020 | Státní zámek Valtice - divadlo, Valtice

 Opera z r. 1738, napínavý příběh plný intrik a hudebních zázraků. Děj se odehrává ve 3. stol., kdy v Římě vládl císař Alexandr Severus. V hlavních rolích hvězdný italský kontratenor a jedna z českých celosvětově respektovaných sopranistek.

Mezinárodní mistrovství ČR v sekání sektů

6. 6. 2020 | 15:00 | Areál před Vinařskou 100dolou vinařství CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, a. s., Vinařská 407, Valtice, Valtice

 16. ročník mezinárodní soutěže sommelierů v servisu a sekání sektů, největší degustace šumivých vín v České republice (srovnání sektů vyrobených klasickou metodou z ČR a dalších 20 zemí 5 kontinentů), ochutnávka tichých vín sdružení Mladí vinaři, speciality na grilu, každou hodinu sabrage lahve sektu pro vylosovaného diváka, exhibice nejlepších – trojnásobných mistrů ČR v sekání sektů, prodej exkluzivních doutníků a ukázka jejich servisu, prohlídka historického Křížového sklepa z roku 1640, cimbálová muzika.

Hudba na kole - 6. ročník

13.6.2020 | 10:00 hod. | Lednicko-valitcký areál a dolnorakouský Weinviertel (Valtice, Lednice, Hlohovec, Sedlec, Podivín, Mikulov, Břeclav, Schrattenberg, Herrnbaumgarten, Poysdorf, Zámek Wilfersdorf), Valtice

 Přijeďte na kole a vychutnejte si hudbu různých žánrů od klasiky přes jazz a crossover až po lidovou hudbu na jednotlivých hudebních zastávkách v krásných místech jižní Moravy a Dolního Rakouska. Umělce vybraly přední hudební instituce Jihomoravského kraje a Dolnorakouského kraje. Připravte si svoji trasu, ať již podle atraktivity koncertních destinací , oblíbenosti hudebního žánru nebo svých fyzických schopností.

MARTINO HAMMERLE-BORTOLOTTI - Operní koncert

14.6.2020 | od 16 hod. | Státní zámek Valtice - zimní jízdárna, Valtice

 16. operní recitál rakousko-italského barytonisty. Charismatický operní pěvec s jedinečným hlasem si tentokrát pozval jako hosta slavnou verdiovskou sopranistku z Vídně. Za doprovodu olomoucké filharmonie zazpívají slavné árie ze známých oper Giuseppe Verdiho - Traviata a Trubadúr. Vstupenky za 350 Kč ( v den koncertu 400 Kč) jsou již nyní v prodeji v Turistickém informačním centru Valtice (tel.: + 420 734 256 709), e-mail: tic@valtice.eu

S vínem pěšky i na kole

20.6.2020 | Start u Zámku Valtice, Valtice

 Přijeďte si udělat cyklo či pěší výlet po krásách Lednicko-valtického areálu a to vše
s chutí skvělých moravských vín CHÂTEAU VALTICE. Prohlídka vinic pěšky i na kole, očima vinaře a ústy milovníka vína. Ochutnávka vín ve vinici, soutěže.

Noc otevřených sklepů ve Valtickém Podzemí

20.6.2020 | od 20hod.

 Popis: jediný celonoční vinařský mejdan na Moravě! Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 m. Vína VP a LVA, vybrané pokrmy a speciality VP. Cimbálová muzika, vinařská diskotéka. Východ slunce se sabráží sektu na Kolonádě. Ranní procházka rozkvetlými vinohrady, vinařská vyprošťovací snídaně.

Mezinárodní letní škola staré hudby Valtice - 32. ročník

4. 7. - 12. 7. 2020 | Společnost pro starou hudbu (ČR)

 Popis: interpretační kurzy pro hudebníky, zpěváky a tanečníky, informace o třídách a lektorech na webu.

Letní pití vína a gastrofestival "Valtice po italsku"

4. 7. - 5. 7. 2020 | Státní zámek Valtice

 Letní pití vína & gastro festival na dvoře zámku Valtice
Ve dnech 4. a 5. července se v prostorách valtického zámku uskuteční letní vinařské slavnosti spojené s gastro festivalem. Degustace vína a pokrmů proběhnou na zámeckém dvoře, příjemnou letní atmosféru dotvoří cimbálová muzika k tanci i poslechu. Před zámkem jarmark.

Letní hudbobraní ve Valtickém Podzemí

4.7.2020 | Valtické Podzemí, Vinařská 34, Valtice

 Popis: oblíbená akce v novém letním termínu. Atraktivní kulturní program pro celou rodinu. Cimbálky a kapely z Lednicko-valtického areálu. Krajové a sezónní speciality VP, vína VP a LVA. Zážitková vinařská turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 m.

Hudební Rendez-vous Valtice

5. 7. - 11. 7. 2020 | Valtice - zámek, farní kostel na nám. Svobody , Valtice

 Popis: barokní perla Zámek Valtice na týden ožije starou hudbou a přivítá nejpřednější české soubory v autentických prostorách zámeckého divadla, jízdárny, Španělské konírny a kaple. Informace a program na www.early-music.cz a na www.zamek-valtice.cz

4 Tenoři - muzikálové gala

14.7.2020 | od 20:30hod. | Nádvoří zámku Valtice,cena 490 - 890 Kč

 Muzikálové árie, hity Karla Svobody a světové evergreeny zpívají dva držitelé ceny Thálie, pop-divadelní legenda a sólista opery Národního divadla v Praze. Učinkují: Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž, Michal Bragagnolo, Unique Quartet a doprovodní hudebníci.

NOC NA KARLŠTEJNĚ v parku zámku Valtice

15.7.2020 | V parku za zámkem Valtice od 20:30.

 Představení mělo na karlštejnském nádvoří premiéru v červnu 2016, kam se příběh, podle něhož na hrad nesměly žádné ženy, vrátil po 45 letech u příležitosti oslav 700. výročí narození císaře Karla IV. V létě 2020 inscenace oceněná nominací na cenu Thálie domovskou scénu na čas opustí z důvodu plánované rekonstrukce. „Po čtyřech vyprodaných sezónách odjíždíme z karlštejnských zdí, abychom se zase za rok nebo za dva vrátili,“ uvedl producent Janis Sidovský.

Vinařské MERUŇKOVÉ SLAVNOSTI a Předhodové zpívání 2020

25.7.2020 | nám. Svobody, Valtice

 Popis: víno a meruňky v hlavní roli ve spojení s tradičním folklórem Podluží. Místní vinaři spojují místní plodiny - víno s meruňkami. Valtická krojovaná společnost doprovází meruňky celodenním programem se spousty domácích i zahraničních "přespolních" krojovaných. Více jak dvě stovky krojovaných vytvoří jedinečnou atmosféru při prožívání vína a meruněk na slano, sladko, pečené, smažené, ve zmrzlině, v koktejlech a mnohých jiných možných podobách této tradičně místní plodiny. Právě réva a meruňky jsou plodinou vhodnou pro pěstování v nejteplejších oblastí naší země.

Jiří Pavlica, Hradišťan & Hana a Petr Ulrychovi

30.7.2020 | v parku zámku Valtice ve čtvrtek

 Jiří Pavlica, Hradišťan & Hana a Petr Ulrychovi, Javory Beat na jednom pódiu.
Není třeba zdůrazňovat, že obě tato tělesa patří mezi stálice české hudební scény. Svými písněmi přinášejí radost posluchačům už více než padesát let a za tu dobu s nimi spolupracovala řada hudebníků a zpěváků. Jiří Pavlica, který dnes stojí v čele Hradišťanu, byl dokonce po nějakou dobu členem skupiny Javory. 

100 let s Vámi" - oslavy 100 let od připojení Valticka k Československé republice

1.8.2020 | nám. Svobody, Valtice

 Popis: jednodenní akce, kterou vyvrcholí oslavy 100 let připojení Valticka k ČSR. V bohatém a pestrém programu vystoupí všechny folklorní a hudební spolky z Valtic, Hlohovce a Břeclavi. Krajový stánkový prodej, víno místních vinařů Valticka a krajové produkty

Ewa Farna: koncert v parku zámku Valtice

7.8.2020 | od 20hod. | v zámeckém parku

Zahrady Valtického zámku budou od pátku do soboty hostit hvězdy české hudební scény. V pátek 7. srpna od 20 hodin vystoupí skvělá Ewa Farna se svou kapelou. V ceně vstupenky do 1 až 3. řady je dárek od generálního partnera, který návštěvníci obdrží při příchodu do areálu. V zámecké zahradě je pro návštěvníky připraveno občerstvení a další doprovodný program. Celý areál je velmi příjemným místem pro neopakovatelný letní hudební zážitek po širým nebem. Všechna místa jsou k sezení.
 

Valtické krojované hody

15.-16.8.2020 | nám. Svobody , Valtice

 Popis: průvod šohajů - zvaní na hody, krojovaný průvod - žádání starosty o povolení hodů, taneční zábava na náměstí

Muzejní noc 2020

21.8.2020 | Městské muzeum, nám. Svobody 4, Valtice

Podzimní slavnosti vína a jídla

5. 9. 2020 | areál CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice a.s., Vinařská 407, Valtice

 Popis: ochutnávky burčáků, mladých vín a sektů spojené s bohatým kulturním programem a prohlídkami Křížového sklepa z r. 1640 a chrámu vína pod Vinařskou stodolou. Bohatá tombola a večerní vystoupení hudebních hostů

Burčáky a volba Miss Burčák ve Valtickém Podzemí

11. 9. - 12. 9. 2020 | Valtické Podzemí,Vinařská 47,Valtice

 Popis: Září - valtické burčáky vaří! Burčák a vína VP a LVA, cimbálová muzika. Zážitková vinařská turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů. V pátek volba Miss Burčák se zajímavými soutěžemi a disciplínami. Dívky a ženy, přijďte se aktivně zapojit. Venkovní posezení, grilované speciality po oba dny

Vinobraní na zámku Valtice 2020

18. 9. - 19. 9. 2020 | Státní zámek Valtice

 Třetí zářijový víkend bude ve Valticích patřit VINOBRANÍ NA ZÁMKU, pro širokou veřejnost bude připravena bohatá nabídka.

Valtické Dýňobraní ve Valtickém Podzemí

18. 9. - 19. 9. 2020 | Valtické Podzemí, Vinařská 34, Valtice Typ akce: ostatní

 Popis: tradiční akce podzimu s atraktivním kulturním programem pro celou rodinu. Stovky dýní, možnost vyřezávání na místě. Odrůdové burčáky, dýňové speciality, dýňový jarmark. Soutěže pro děti, tajemný večer s rozsvícenými dýněmi. Velkolepý dýňový ohňostroj. Cimbálová muzika, vína VP a LVA.

Hudba a víno Valtice

18. 9. 2020 začátek | Státní zámek Valtice – Zimní jízdárna, Valtice

 6. ročník unikátního cyklu HUDBA A VÍNO
HUDEBNÍ OHŇOSTROJ VE VALTICKÉ JÍZDÁRNĚ pod garancí České filharmonie

RETRO VINOBRANÍ a Mistrovství ve sběru hroznů

19.9.2020 | areál CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice a.s., Vinařská 407

 Popis: oblečte si montérky, zástěry, rádiovky i šátky jako správní brigádníci z 50.- 60. let a vzhůru sbírat do vinohradu! RETRO VINOBRANÍ je hlavně zábava. 

Hudbobraní - setkání mužáckých sborů

25. 9. 2020 začátek | Valtické Podzemí

 opis: tradiční akce podzimu s atraktivním kulturním programem pro celou rodinu. Cimbálka a kapely z Lednicko-valtického areálu. Odrůdové burčáky, vína VP a LVA, sezónní speciality VP. Zážitková vinařská turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 m. Venkovní posezení a grilované speciality.

Author valtické cyklobraní 2020 - 10. ročník

26.9.2020 | zázemí závodu: Vinařská 100dola v areálu CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice a.s., Vinařská 407, Valtice , Valtice

 Popis: akce pro vás všechny, kteří rádi odpočívají při pohybu na kole, touží si zlepšit své závodní výsledky, soutěží ve šlapání hroznů či natahování koštýřa a tradičně si pochutnají na sklence burčáku či vínka

Hudbobraní - setkání ženských sborů

26.9.2020 | od 18 hod. | Valtické Podzemí, Vinařská 47, Valtice

 Popis: tradiční akce podzimu s atraktivním kulturním programem pro celou rodinu. Cimbálka a kapely z Lednicko - valtického areálu. Odrůdové burčáky, vína VP a LVA, sezónní speciality VP. Zážitková vinařská turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 m. Venkovní posezení a grilované speciality.

VALTICKÉ VINOBRANÍ 2020

2.a 3.10.2020 | Hlavní pódium - náměstí Svobody, Valtice

 Město Valtice s partnery pořádá nejočekávanější akci v srdci Lednicko-valtického areálu. Slavnost vína, burčáku a dobré nálady. Na dvou pódiích se soustředí směsice hudebních žánrů z celého portfolia české hudební scény. Hlavní pódium na náměstí je centrem této dvoudenní slavnosti.

7. koncert LVHF 2020

16. 10. 2020 začátek | Státní zámek Valtice - divadlo, Valtice

 "ŠPANĚLSKÁ SMYSLNOST"
sólo: Andrea González Caballero (kytara), host: Jiří Partyka (housle)

Operaworld Magazine popisuje A.G. Caballero jako "ženský hlas španělské kytary". Je laureátkou několika prestižních mezinárodních kytarových soutěží

Čokoládový festival

23. 10. - 25. 10. 20 | Státní zámek Valtice - zimní jízdárna, Valtice

Halloowen ve Valtickém Podzemí

30. 10. 2020 - 31. 1 | začátek od 20:00 | Valtické Podzemí, Vinařská 34, Valtice

 Popis: strašidelný večer s dýněmi a tajemná turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 m. Vína VP a LVA, cimbálová muzika, speciality VP.

Valtické Svatomartinské slavnosti & Husí hody ve Valtickém Podzemí

7. 11. 2020 | začátek od 19:00 | Valtické Podzemí

 Popis: na svatého Martina husa a džbánek vína! Svatomartinská husička, menu a vína Mladé ( první vína ročníku 2020) v unikátním labyrintu historických vinných sklepů. Cimbálová muzika.

Svatomartinská degustace na Vinařské stodole

11. 11. 2020

Popis: slavnostní přípitek a ochutnávky svatomartinských
a mladých vín 2020 z produkce CHÂTEAU VALTICE, Střední vinařské školy Valtice a Vinařství Kovacs Novosedly. Placené prohlídky Křížového sklepa, chrámu vína Vinařské stodoly a sklepa Venerie patřícího SViŠ a další doprovodný program 

Valtické Svatomartinské slavnosti & Husí hody ve Valtickém Podzemí

14. 11. 2020 | začátek od 19:00 | Valtické Podzemí, Vinařská 47, Valtice

Popis: na svatého Martina husa a džbánek vína! Svatomartinská husička, menu a vína Mladé ( první vína ročníku 2020) v unikátním labyrintu historických vinných sklepů. Cimbálová muzika.  

Zakončení sezony ve Valtickém Podzemí

21. 11. 2020 | Valtické Podzemí, Vinařská 34, Valtice

 Popis: poslední tradiční podzimní večer a zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 m. Vína VP a LVA, cimbálová muzika, speciality VP.

Valtický advent 2020

28. 11. 2020 | nám. Svobody, Valtice

Popis: slavnostní zahájení Valtického adventu rozsvícením vánočního stromu s kulturním programem, na kterém vystoupí děti ze základní a mateřské školy, krojovaní a mnozí další. Adventním jarmarkem se ponese víno valtických vinařů, svařák, zabíjačka, medové produkty, adventní výzdoby, výrobky z kukuřičného šustí, palačinky a mnohé další k jídlu, pití a na památku. Pro děti DĚTSKÁ DÍLNIČKA v turistickém informačním centru a jako každý rok bude živý betlém. 

Valtický adventní jarmark

28. 11. 2020 | začátek od 10:00 | Valtické Podzemí

Popis: adventní podzemní jarmark v atraktivním prostředí Valtického Podzemí - unikátním labyrintu historických vinných sklepů. Řemeslné výrobky za zpěvu koled, skvělé víno, svařák, medovina, levandulový punč, pálenka, dobré jídlo, úchvatná výzdoba i atmosféra.  

Silvestr ve Valtickém Podzemí

31.12.2020 | Valtické Podzemí, Vinařská 34, Valtice

 Popis:večer a noc plná skvělé zábavy, výtečného vína a dobrého jídlo v unikátním labyrintu historických vinných sklepů. Řada překvapení, sabrage sektů různými předměty

navinici.cz na Facebooku
TOP