Nejbližší akce

S vínem pěšky i na kole

22. 6. 2019 | Start u Zámku Valtice, Valtice

Přijeďte si udělat cyklo či pěší výlet po krásách Lednicko-valtického areálu a to vše s chutí skvělých moravských vín CHÂTEAU VALTICE. Prohlídka vinic pěšky i na kole, očima vinaře a ústy milovníka vína. Ochutnávka vín ve vinici, soutěže.

Noc otevřených sklepů

22. 6. 2019 | začátek od 20:00, délka 12 hodin | Valtické Podzemí, Vinařská 34, Valtice

 Jediný celonoční vinařský mejdan na Moravě! Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 m. Vína LVA, vybrané pokrmy a speciality VP. Cimbálová muzika, vinařská diskotéka. Východ slunce se sabráží sektu na Kolonádě. Ranní procházka rozkvetlými vinohrady, vinařská vyprošťovací snídaně. Program na webu. Rezervace předem nutná. 

Zobrazit všechny akce

Na Vinici - Ubytování pro cyklisty

Poloha domu „Na Vinici“ je ideální pro pěší a cyklistické výlety. V blízkosti našeho domu se nachází množství více či méně náročných cyklotras do nedaleké Lednice, Břeclavi, Mikulova.

Projedete vinařské stezky v překrásném prostředí Lednicko-Valtického areálu, Pálavy a lužních lesů, ochutnejte Moravské vinařské stezky.

Ve Valticích jsou 2 cyklopůjčovny Cykloráj v centru města a Půjčovna jízdních kol. Zdarma dopraví kolo do penzionu.

Úschovnu kol ve Valticích na zámku je možné využít- pro bezpečné uložení kol nejen při návštěvě zámku.

Cyklotrasy kolem Valtic

Oblíbená je především trasa z Valtic přes Hlohovec do Lednice a zpět. Jde o nenáročnou cestu o délce necelých 20 km vedoucí kolem řady památek Lednicko-valtickém areálu. Ve Valticích můžete navštívit Zámek, Salon vín, Bylinkovou zahradu. Nad Valticemi se nachází Kolonáda (Rajstna) odkud je nádherný výhled do krajiny. Ze sedla kola projedete Lednicko – valtickým areálem a uvidíte salety Unesco - Rendez-Vous , Nový Dvůr, Tři Grácie, kapli sv.Huberta. Poté se vydáte směrem na Hlohovec, kde na břehu Hlohoveckého rybníku nachází ný Hraniční zámeček (Chateau Froniter) , kde se můžete osvěžit ve stylové restauraci. Na zpáteční cestě můžete shlédnout Rybniční zámeček u Prostředního rybníka.

Pro zdatnější cyklisty je ideální výlet do Mikulova a okolí Pálavských vrchů. Doporučujeme volit cestu směrem na Hlohovec, kolem rybníků Hlohoveckého a Nesytu, přes obec Sedlec a dále na Mikulov. Zde můžete navštívit bezpočet památek jako je Mikulovský zámek, Dietrichsteinská hrobka, Židovský hřbitov, Svatý kopeček a více. Dále kolem Kočičí skály do Klentnice, nad kterou se tyčí Sirotčí hrad (dá se navštívit i s bicyklem). Z Klentnice z kopce do Perné a přes Horní Věstonice do Dolních Věstonic známé nálezem Věstonické Venuše, její kopie je k vidění v místním muzeu. Dále kolem Pavlova, nad kterým je Dívčí hrad (na bicyklu se tam ale nepodíváte). Zpáteční cesta po ose Milovice a v Bulharech okolo řeky Dyje kde minete splav a dále lužním lesem do Valtic.

Nenechte si ujít památky UNESCO dostupné i autem

Rádi Vám poskytneme informace o památkách Unesco , které se nachází v blízkosti našeho domu.

Dianin chrám
(Randez-vous, lovecký zámeček v Bořím lese s komentovanou prohlídkou v sezoně) - vzdálenost cca 2,3 km směr Břeclav, parkoviště Hájenka, z parkoviště cca 250 m pěšky k památce.

Kolonáda na Rajstně
(v sezoně možnost vyhlídky na blízké okolí) – cca 3,4 km, směr Mikulov, za Valtickou Rychtou odbočíte směr Schrattenberg (Úvaly) - ulicí Sobotní vyjedete na kopec, auto ponecháte na parkovišti.

Tři Grácie, Nový dvůr
(hřebčín, vyjíždky na koních ) – cca 3 km, směr Lednice u Hlohovce odbočíte směr Tři Grácie, parkoviště před památkou.

Hraniční zámeček (Chateau de Frontiere)
(Hlohovec) cca 3 km, vynikající restaurace, bowlingová dráha v Chaplin Cafe, hotelový bazén otevřen pro veřejnost.

Koupaliště, aqualand, lázně

Valtické Podzemí

Unikátní labyrint obnovených historických vinných sklepů vzájemně propojených v celkové délce přes 900 m. Vznik sklepů je datován až k roku 1289 v souvislosti se založením kláštera minoritů.

Valtické Podzemí nabízí prohlídky historických sklepů a degustace vín Lednicko-valtického areálu.

  • individuální degustace
  • řízené degustace
  • degustační programy
  • vinařské akce

Vlastníkem a provozovatelem je VINAŘSTVÍ CHATEAU LEDNICE a.s..

Více na Valtické Podzemí

Rodinné vinařství Dwořáček Valtice

Rodinné vinařství Dwořáček pěstuje vinnou révu na cca 3 hektarech vinic ve vinařském městečku Valtice (Valtice – hlavní město vína).

Poloha vinic, redukce výnosnosti, ekologická ochrana a ručně prováděné vinobraní – to vše jsou stěžejní body při přípravě kvalitního vína. Zaměřujeme se na nejvyšší kvalitu vín jakostních a přívlastkových, která jsou vyráběna ve spojení moderní technologie s úctou k nejstarším tradicím.

Vína můžete ochutnat i přímo ve vinném sklepě. Domluvte si degustaci... 

navinici.cz na Facebooku
TOP