Nejbližší akce

Na Vinici - Ubytování pro cyklisty

Poloha domu „Na Vinici“ je ideální pro pěší a cyklistické výlety. V blízkosti našeho domu se nachází množství více či méně náročných cyklotras do nedaleké Lednice, Břeclavi, Mikulova.

Projedete vinařské stezky v překrásném prostředí Lednicko-Valtického areálu, Pálavy a lužních lesů, ochutnejte Moravské vinařské stezky.

Ve Valticích jsou 2 cyklopůjčovny Cykloráj v centru města a Půjčovna jízdních kol. Zdarma dopraví kolo do penzionu.

Úschovnu kol ve Valticích na zámku je možné využít- pro bezpečné uložení kol nejen při návštěvě zámku.

Cyklotrasy kolem Valtic

Oblíbená je především trasa z Valtic přes Hlohovec do Lednice a zpět. Jde o nenáročnou cestu o délce necelých 20 km vedoucí kolem řady památek Lednicko-valtickém areálu. Ve Valticích můžete navštívit Zámek, Salon vín, Bylinkovou zahradu. Nad Valticemi se nachází Kolonáda (Rajstna) odkud je nádherný výhled do krajiny. Ze sedla kola projedete Lednicko – valtickým areálem a uvidíte salety Unesco - Rendez-Vous , Nový Dvůr, Tři Grácie, kapli sv.Huberta. Poté se vydáte směrem na Hlohovec, kde na břehu Hlohoveckého rybníku nachází ný Hraniční zámeček (Chateau Froniter) , kde se můžete osvěžit ve stylové restauraci. Na zpáteční cestě můžete shlédnout Rybniční zámeček u Prostředního rybníka.

Pro zdatnější cyklisty je ideální výlet do Mikulova a okolí Pálavských vrchů. Doporučujeme volit cestu směrem na Hlohovec, kolem rybníků Hlohoveckého a Nesytu, přes obec Sedlec a dále na Mikulov. Zde můžete navštívit bezpočet památek jako je Mikulovský zámek, Dietrichsteinská hrobka, Židovský hřbitov, Svatý kopeček a více. Dále kolem Kočičí skály do Klentnice, nad kterou se tyčí Sirotčí hrad (dá se navštívit i s bicyklem). Z Klentnice z kopce do Perné a přes Horní Věstonice do Dolních Věstonic známé nálezem Věstonické Venuše, její kopie je k vidění v místním muzeu. Dále kolem Pavlova, nad kterým je Dívčí hrad (na bicyklu se tam ale nepodíváte). Zpáteční cesta po ose Milovice a v Bulharech okolo řeky Dyje kde minete splav a dále lužním lesem do Valtic.

Nenechte si ujít památky UNESCO dostupné i autem

Rádi Vám poskytneme informace o památkách Unesco , které se nachází v blízkosti našeho domu.

Dianin chrám
(Randez-vous, lovecký zámeček v Bořím lese s komentovanou prohlídkou v sezoně) - vzdálenost cca 2,3 km směr Břeclav, parkoviště Hájenka, z parkoviště cca 250 m pěšky k památce.

Kolonáda na Rajstně
(v sezoně možnost vyhlídky na blízké okolí) – cca 3,4 km, směr Mikulov, za Valtickou Rychtou odbočíte směr Schrattenberg (Úvaly) - ulicí Sobotní vyjedete na kopec, auto ponecháte na parkovišti.

Tři Grácie, Nový dvůr
(hřebčín, vyjíždky na koních ) – cca 3 km, směr Lednice u Hlohovce odbočíte směr Tři Grácie, parkoviště před památkou.

Hraniční zámeček (Chateau de Frontiere)
(Hlohovec) cca 3 km, vynikající restaurace, bowlingová dráha v Chaplin Cafe, hotelový bazén otevřen pro veřejnost.

Koupaliště, aqualand, lázně

Valtické Podzemí

Unikátní labyrint obnovených historických vinných sklepů vzájemně propojených v celkové délce přes 900 m. Vznik sklepů je datován až k roku 1289 v souvislosti se založením kláštera minoritů.

Valtické Podzemí nabízí prohlídky historických sklepů a degustace vín Lednicko-valtického areálu.

  • individuální degustace
  • řízené degustace
  • degustační programy
  • vinařské akce

Vlastníkem a provozovatelem je ANNOVINO VINAŘSTVÍ LEDNICE s.r.o..

Více na Valtické Podzemí

Rodinné vinařství Dwořáček Valtice

Rodinné vinařství Dwořáček pěstuje vinnou révu na cca 3 hektarech vinic ve vinařském městečku Valtice (Valtice – hlavní město vína).

Poloha vinic, redukce výnosnosti, ekologická ochrana a ručně prováděné vinobraní – to vše jsou stěžejní body při přípravě kvalitního vína. Zaměřujeme se na nejvyšší kvalitu vín jakostních a přívlastkových, která jsou vyráběna ve spojení moderní technologie s úctou k nejstarším tradicím.

Vína můžete ochutnat i přímo ve vinném sklepě. Domluvte si degustaci... 

navinici.cz na Facebooku
TOP